X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 31 تیر 1387

جنایت های رسانه ای!

قضیه را  حتما تا حالا شنیده اید.

در یک فیلم کوتاه ویدئویی که به تازگی پخش شده است یک سرباز اسرائیلی مشاهده می‌شود که با خونسردی تمام پای یک تظاهر کننده‌ی فلسطینی را که دستها و چشمانش بسته است مورد هدف گلوله پلاستیکی قرار می‌دهد.

این فیلم بصورت مخفیانه توسط یک دختر 14 ساله‌ی فلسطینی گرفته شده است. این سرباز هم اکنون در بازداشت به سر میبرد

این فیلم توسط یک سازمان مدافع حقوق بشر اسرائیلی منتشر شده است. و...

 

 

شما چه فکر می کنید؟

اما نگاه من به اینگونه اخبار به گونه‌ای متفاوت است. چطور؟ من فکر می کنم اخباری که در مورد جنایتهای اشغالگران منتشر می ‌شود به نحوی معنی دار است. چه کارهایی که در عراق و افغانستان می‌کنند و چه فلسطین.

آیا آنچه در رسانه‌ها منتشر می‌شود نشان دهنده چهره‌ی واقعی رژیم‌های بی‌خداست؟

 

به این دو مثال توجه کنید:

چهره‌ی ما: چهره‌ای مبهم و مرموز که در سر چیزی جز کشتن دیگران ندارد با کمربندی مرگبار که به خود بسته است وارد بازار سبزی و تره‌بار می‌شود! صدای انفجار... و بعد لاشه‌های تکه پاره شده‌ی مردم غیرنظامی!

 

1- این چهره تا چه اندازه واقعی است؟ آیا می‌توان به این اخبار مبهم اعتماد کرد؟

2- این کار تا چه حد شرعی است؟ و جالب است که نظر علمای مسلمان در این مورد هرگز آنطور که باید منتشر نمی‌شود اما اگر یک شخصیت نه چندان علمی اظهار نظری نه چندان علمی بکند نوار سخنانش به سرعت در رسانه‌ها منتشر می‌شود و به عنوان رای رسمی مسلمانان به حساب می‌آید!

 

چهره‌ی آنها: چند سرباز آمریکایی زندانیهای عراقی را لخت کرده‌اند و کنار آنها عکس یادگاری انداخته‌اند! اوج جنایت آنها ترساندن یک زندانی توسط سگ‌هاست و البته چند مورد ضرب و شتم به شوخی! تازه تمام آن متهمان در کشور خودشان و توسط خود آمریکایی های انسان‌دوست محاکمه شدند و محکوم گردیدند.

 

1- آیا این تمام کاری است که آنها در کشورهای اشغالی انجام می‌دهند؟ و اگر نیست چرا اخبار کارهای واقعی آنها آنگونه که باید منتشر نمی‌شود؟

2- آیا فکر نمی‌کنید حتی خبرهایی که از کارهای نه چندان خشن آنها منتشر می‌شود بیشتر به درخشانتر کردن چهره‌ی آنها کمک می‌کند تا به شناخته شدنشان؟

و...

می‌گویند دنیا اکنون به دست رسانه‌هاست.

راستی رسانه‌ها دست کیست؟

 

یادآوری:

شیما دختر 14 ساله‌ی عراقی توسط چند سرباز آمریکایی مورد تجاوز پی در پی قرار گرفت. بعد از آن شیما و خانواده‌اش بطور دست جمعی توسط سربازان آمریکایی کشته شدند. بعد هم اجساد آنها به آتش کشیده شد.

بعد هم..

از آن روز 3 سال می‌گذرد.